fbpx

पृथ्वी नारायण शाहको ३०० औं जयन्तीका अवसरमा बर्दियाको गुलरियामा पूर्णकदको पित्तलको शालिक अनावरण गरिँदै

पृथ्वी नारायण शाहको ३०० औं जयन्तीका अवसरमा बर्दियाको गुलरियामा पूर्णकदको पित्तलको शालिक अनावरण गरिँदै


चुरेकुञ्ज, गुलरिया । बर्दियाको गुलरियामा राष्ट्र निर्माता पृथ्वी नारायण शाहको पूर्ण कदको पित्तलको शालिक निर्माण गरिएको छ । स्थानियको पहलमा निर्मित शालिकको ३०० औं पृथ्वी जयन्तीको अवसरमा अनावरण गरिन लागेको हो ।

प्रदेस नम्वर २ का पुर्व प्रदेस प्रमुख राजेश अहिराजले शालिकको समुद्घाटन गर्ने कार्यक्रम रहेको शलिक निर्माण समितिका सचिव कमलराज पौडेलले बताए । बर्दिया क्षेत्र नम्वर १ का संघीय सांसद संजयकुमार गौतमले पूर्वाधार विकास कोष मार्फत शालिक निर्माणका लागि १० लाख सहयोग उपलब्ध गराएको उनको भनाई छ । पुष २७ गते पृथ्वी जयन्तीको अवसरमा शालिक अनावरणको तयारी गरिएको छ ।

गुलरिया नगरपालिका वडा नम्वर ८ स्थित कोठियाको बाईपास रोडको चोकमा पृथ्वी पार्क नामाकरण गरी शालिक निर्माण गरिएको छ । शालिक निर्माण स्थलको लागि गुलरिया नगरपालिका वडा नम्वर ८ निवासी स्वर्गिय भारत जंग शाह र त्रिलोक जंगशाहले जग्गा उपलब्ध गराएका हुन् । ०६५ सालमा ठाकुरबाबा नगरपालिका वडा नम्वर ५ बनकट्टी निवासी स्वर्गीय प्रमोद विक्रम राणाको प्रेरणामा निर्माण समितीका सचिव पौडेलले अभियानको थालनी गरेको बताईएको छ ।

मंगलवार दिउँसो ११ बजेदेखि शालिक अनावरणको औपचारिक कार्यक्रम आयोजना गरेका छौं । पौडेलले भने उद्घाटनका अवसरमा नेपाली सेनाले सलामी अर्पण गर्ने कार्यक्रम छ । झण्डोतोलन, बृक्षारोपण लगायत सम्बोधनको कार्यक्रम आयोजना गरेका छौ । उद्घाटनको सम्पूर्ण तयारी पूरा भएको छ । संघीय सांसद संजयकुमार गौतम र गुलरिया नगरपालिकाका मेयरको देनले नै शालीक निर्माण कार्य पूरा हुन सकेको उनको भनाई छ ।

राष्ट्रिय निर्माता पृथ्वी नारायण शाहको शालिक निर्माण समितिको अध्यक्षमा त्रिलोक जंग शाह, उपाध्यक्ष स्वर्गिय मेघनाथ अधिकारी, सचिव कमलराज पौडेल, कोषाध्यक्ष अब्बास अलि धोवी छन् । त्यस्तै सदस्यहरुमा किशोर कुमार गौतम, भिमबहादुर बोहोरा, दिनेश प्रसाद श्रेष्ठ, सुधिर जंग शाह र शिवा शर्मा छन् । शालिक अनावरण कार्यक्रममा सहभागी हुन सम्पूर्ण बर्दियावासीलाई आयोजकले सादर निमन्त्रणा गरेका छन् ।

तपाइको मत